19/04/2024
18 квітня відбувся захоплюючий профорієнтаційний виїзд до школярів селища Безлюдівка, який мав на меті ознайомити їх з можливостями та спеціальностями Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут». У заході прийняли участь більше 30 старшокласників Безлюдівського юридичного ліцею ім. І. Я. Підкопая.
![](/assets/cache/images/7c9a6bf9df6bf10abfed0692d8c4cb83.jpg)
Незважаючи на спеціалізацію навчального закладу, учні юридичного ліцею виявили інтерес не лише до правових та гуманітарних спеціальностей, але й зацікавилися авіаційним та ракетно-космічним профілем, сферою ІТ, економіки та машинобудуванням. Це свідчить про широкий кругозір та бажання молоді селища розширювати свої горизонти і знайомитися з новими галузями знань.
Організатори заходу створили комфортну атмосферу для зустрічі школярів з представниками всіх факультетів ХАІ. Жива зустріч сприяла невимушеному спілкуванню та допомогли учням легко засвоїти інформацію про можливості навчання в університеті.
Окрім цього, в рамках профорієнтаційного виїзду було представлено кілька цікавих експонатів, які захопили увагу школярів. Серед них були модель двигуна Стірлінга, який є прикладом двигуна зовнішнього згоряння, міні-жучок, модель робота на гусеничному шасі, а також маніпулятор з захватним пристроєм для переміщення об'єктів. Ці експонати допомогли учням уявити реальні можливості робототехніки та автоматизації.
Також присутні мали змогу ознайомитися з роботом, який може рухатися в обмеженому просторі, та розумним будинком на колесах. Ці інноваційні розробки демонструють досягнення в галузі робототехніки та інтернету речей, які стають все більш актуальними у сучасному світі.
Окрім того, учасники заходу мали змогу побачити лабораторну модель з функціями реального супутника CubeSAT та модель ракети, що підкреслило роль авіаційної та космічної галузей в сучасному світі. Ці експонати спонукали школярів задуматися про можливості дослідження космосу та його освоєння.
Окремою цікавістю для учасників була композитна каска, яка є прикладом інноваційних матеріалів, які використовуються у сфері авіації та космонавтики.
Важливо зазначити, що проведення профорієнтаційного виїзду стало можливим завдяки співпраці керівництва університету з селищним головою Безлюдівки та відділом освіти Безлюдівської селищної ради. Організацію заходу взяв на себе відділ доуніверситетської освіти ХАІ, який проявив велику зацікавленість у залученні талановитої молоді до навчання в нашому університеті.